Haberler

PMYO Sınavı Ne Zaman Olacak 2022

PMYO Sınavı Ne Zaman Olacak? TYT sınavının bitmesiyle beraber “PMYO sınavı ne zaman olacak” soruları sorulmaya başlandı.

21 Haz
YKS-TYT-AYT PUAN HESAPLAMA 2022

2022 TYT-YKS-AYT Puan Hesaplama Modülü. 2022 Sınav Sistemine Birebir Uyumlu. Standart sapmasız Puanlar Verilir. Ortalama değerlere göre +-3 değişebilir.

18 Haz
PMYO SINAV AŞAMALARI 2022

PMYO SINAV AŞAMALARI 2022. Merhaba PMYO Adayları. PMYO Sınav Aşamalarını Sırası İle Aşağıda Paylaşıyorum. Öncelikle PMYO Nedir Sorusuna Kısaca Cevap Verelim.

15 Haz
29. DÖNEM POMEM SINAVI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

29. DÖNEM POMEM SINAVI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 28. Dönem Pomem Sonuçlarının Açıklanması ile Beraber Adaylar 29. POMEM Sınavını Bekler Oldular. POMEM Sınavları Bilindiği Üzere, Lisans ve Önlisans Üniversite Mezunlarına Yapılan Polis Alımıdır. Polis Akademisi; ÖSYM Gibi Sınav Takvimi Açıklamasa da, POMEM'in Sınav Tarihi Her Yıl KPSS Puanlarının Açıklanması Sonrasındaki 2-3 Aylık Süreçtir.

12 Haz
POMEM'de REFERANS VAR MI? ETKİLİ Mİ?

POMEM'de Referans Var Mı? Etkili Mi? Torpil Var mı? 28 Dönem POMEM alımlarında bilindiği üzere kontenjan x10 uygulamasına geçildi. KPSS Puanı ile yapılan 10 katı eleme sistemi olarak bildiğimiz bu ön eleme uygulamasının adaylar ve hazırbulunuşluğa göre artıları ve eksileri oldu?

11 Haz
28. DÖNEM POMEM SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI

28. DÖNEM POMEM SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

10 Haz
28 DÖNEM POMEM NE ZAMAN AÇIKLANACAK? EĞİTİMLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK

28 DÖNEM POMEM NE ZAMAN AÇIKLANACAK? EĞİTİMLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK ON Binlerce aday 28 Dönem POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklerken kulislerde hareketlilik başladı.

09 Haz
Bekçi Alımı 10 Katı Kuralı Nedir

Bekçi Alımı 10 Katı Kuralı Nedir Polis Akademisi tarafından yapılan Bekçi alımında bu yıldan itibaren 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Bekçilik yazılı sınavında sınav puanına göre başarılı adaylar içerisinden en yüksek puandan düşük puana doğru olmak üzere sıralanacak ve Kontenjanın 10 katı aday sınava devam edebilecek.

08 Haz
EMNİYET GENEL Müdürlüğü Basın Açıklaması 04.06.2022

EMNİYET GENEL Müdürlüğü Basın Açıklaması 04.06.2022 Son günlerde sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden halk arasında korku ve paniğe sebebiyet verebilecek "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönünde görseller paylaşıldığı tespit edilmiştir. “Çeşitli plakalı araçlar ile çocukların kaçırılacağı”,

07 Haz
27. DÖNEM POMEM EĞİTİM SONU SINAVI

27. DÖNEM POMEM EĞİTİM SONU SINAVI 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur

06 Haz
2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların Müracaat Kabul ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Sınav Tarihleri Açıklanmıştır.

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların Müracaat Kabul ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Sınav Tarihleri Açıklanmıştır. 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Müracaat Kabul ve Ön Sağlık Kontrolü aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezleri

19 May
2022/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ YAZILI SINAV İLANI

2022/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ YAZILI SINAV İLANI SINAVA GİRECEK PERSONELDE ARANACAK ŞARTLAR 18/06/2020 tarihli ve 31159 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu ve 02.03.2018 tarihli ve 30348 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinin ilgili hükümlerinde belirtilen şartları taşıyan en az lise ve dengi okul mezunu erkek adaylar başvuru yapabilecektir.

13 May
EMNİYET MENSUPLARINA YÖNELİK 7. DÖNEM İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

EMNİYET MENSUPLARINA YÖNELİK 7. DÖNEM İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 7. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı için emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurları) arasından (925) erkek (75) kadın toplam (1000) memurun ilk derece amirlik eğitimine (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacaktır.

13 May
2022/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİNE GİRİŞ SINAVI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

2022/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİNE GİRİŞ SINAVI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI İÇİN ÖRNEK DİLEKÇE

28 Nis
2022/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİNE GİRİŞ SINAVI BAŞVURU DUYURUSU

2022/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİNE GİRİŞ SINAVI BAŞVURU DUYURUSU 81 ilimize (3.250) erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Adaylar, 28 Nisan – 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir. Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur.

26 Nis
2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sinavı Duyurusu

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sinavı Duyurusu 7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 3.250 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

23 Nis
7. DÖNEM İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ ALIM DUYURUSU

7. DÖNEM İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ ALIM DUYURUSU Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 7. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi için Emniyet mensubu Polis Memurları arasından 75’i kadın, 925’i erkek aday olmak üzer

23 Mar
Sözleşmeli Personel Alım İlanı

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 tarihli 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla belirlenen "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara" göre çalıştırılmak üzere,

10 Şub
28. Dönem POMEM Mülakat Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yeri ve Tarihleri Açıklanmıştır

28. Dönem POMEM Mülakat Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yeri ve Tarihleri Açıklanmıştır 28. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı Mülakat Sınavı aşamasına katılacak olan adaylar sınav tarihlerini, T.C. kimlik numaraları

01 Şub
POLİS ALIMLARINDA DEĞİŞİKLİK

POLİS ALIMLARINDA DEĞİŞİKLİK (KPSS PUAN SIRALAMASI) Açıklanan "Polis Alımı Sistem Değişikliği" bütün adayları olumlu ya da olumsuz etkileyecektir. Açıklanan yeni sistemde kontenjanın 10 katı aday sınava çağırılacak. Ör: Lisans Kadınlarda geçen sene ki gibi 960 kontenjan olacak ise, KPSS puanına göre yukarıdan aşağıya sıralama yapılacak ve sadece ilk 9.600 e giren adaylar sınava çağırılacak.

25 Ara
28. DÖNEM POLİS ALIMLARINDA DEĞİŞİKLİK HAKKINDA

28. DÖNEM POMEM ALIMLARI SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA ! 28. DÖNEM POMEM'de Eski Sistemin Değişmesi ile Her gün Aynı Sorularla Cevap Vermek Zorunda Kaldığım İçin Ufak Bir Yazı Yazma Gereksinimi Daha Duydum ? Öncelikle Belirtmek İsterim Ki Bizler Bu Yeni Sisteme, Yani Kontenjan X10 Sistemine Yabancı Değiliz. Lisans Mezunu Komiser Yardımcılığı (PAEM) Alımlarında Kullanılan Bir Sistem.

25 Ara