2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini

10 Oca 2021 |

2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini

2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini

1. Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri 2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 04 Ocak - 15 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.
2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat 08.00'da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.
3. Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday KPSS P3 puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır.
4. Genel Kültür Sınavına girecek olan adayların (Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Veteriner Hekim ve Eczacı tercihi olanlar) sınavları 04 Ocak 2021 tarihinde yapılacaktır. Genel Kültür Sınavı sonuçları aynı gün akşam duyurulacak ve başarılı olan adaylara, seçim aşamalarına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.
5. Sınav çağrısı için sınıf bazında taban puanlar belirlenmiştir. Belirlenen taban puanların altında puanı olan adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır. Taban Puanlara Ulaşmak için tıklayınız...
6. Seçim aşaması faaliyetleri;
        a. Birinci gün;       Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi
                                        (Tüm Adaylar için)
        b. İkinci gün;         Yüzme Sınavı ve Jimnastik Sınavı
                                       (Beden Eğitimi tercihi olan adaylar için)
        c. Üçüncü gün;     Atletizm, Futbol, Voleybol ve Basketbol Sınavları
                                       (Beden Eğitimi tercihi olan adaylar için)
7. Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
8. Yüzme, Jimnastik, Atletizm, Futbol, Voleybol ve Basketbol sınavları TSK Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Çankaya/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.
9. Seçim aşaması faaliyetlerinin sonunda, başarılı olan adaylara mülakat sınav tarihleri ayrıca bildirilecektir. Adaylar kendilerine bildirilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde mülakat sınavı için hazır bulunacaklardır.
10. Adaylar, seçim aşamalarına gelirken e-devlet şifreleri mevcut olacak ve Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...
11. Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar "Fiziki Yeterlilik Testi" ne alınmayacaklardır.
12. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
13. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
14. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun adaylıkları sonlandırılacaktır.
15. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
16. Adaylar Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodunun Kare Kodlu çıktısını yanlarında getireceklerdir. Bu kapsamda;
        a. Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacak,
        b. HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacak,
17. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında; sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması, maskelerin usulüne uygun bir şekilde takılması önem arz etmektedir.
18. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
19. Ön başvuru sonucunuzu ve sınav tarihinizi görmek için tıklayınız...

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası    :    0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax)                                  :    0 (312) 319 43 67