2023 YILI RÜTBE TERFİ SÖZLÜ SINAV SONUÇ DUYURUSU

03 Şub 2023 | Pomem PMYO

2023 YILI RÜTBE TERFİ SÖZLÜ SINAV SONUÇ DUYURUSU

Polis Akademisi Başkanlığı, rütbe terfi sözlü sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

2023 YILI RÜTBE TERFİ SÖZLÜ SINAV SONUÇ DUYURUSU

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine dayanılarak 2023 Yılı Rütbe Terfi Sözlü Sınavları 27-30 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılmıştır.


2023 Yılı Rütbe Terfi Sözlü Sınav Sonuçları 02.02.2023 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı www.pa.edu.tr internet adresinden açıklanmıştır.
Sözlü sınav sonuçlarına maddi hata bulunduğu iddiasıyla neticelerin açıklanmasından itibaren en geç 24 saat içinde, doğrudan veya birimi kanalıyla Polis Akademisi Başkanlığına itirazda bulunulacak ve süresi içerisinde ulaşmayan itirazlar dikkate alınmayacaktır.


Bu nedenle Maddi Hata itirazında bulunacak adaylar aynı sayfada bulunan MADDİ İTİRAZ DİLEKÇE ÖRNEĞİ dosyasını indirip doldurduktan sonra EBYS üzerinden Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.


Sözlü Sınavda başarılı olan personel EK-1’deki talimat doğrultusunda EK-2’deki Yöneticilikle İlgili Hizmetiçi Eğitimi ders programını takip edecektir.

EK-1:TALİMAT
EK-2:DERS PROGRAMI

Not: Sınava giren personel, sınav sonuçlarını E-Devlet şifresi ile giriş yaparak öğrenecektir.

2023 YILI EMNİYET AMİRİ RÜTBE TERFİ SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ