26. DÖNEM POMEM SONUÇLARI AÇIKLANDI

09 Ara 2020 |

26. DÖNEM POMEM SONUÇLARI AÇIKLANDI

26. DÖNEM POMEM SONUÇLARI, POMEM SONUÇLARI, YENİ POMEM ALIMI NE ZAMAN OLACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca 26. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine üniversite mezunu adaylar arasından lisans mezunu (5.040) erkek, (560) kadın, önlisans mezunu (1.260) erkek, (140) kadın aday olmak üzere toplam (7.000) polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan sınav sonuçları açıklandı

 


Asıl olarak sınavı kazanan adayların POMEM'e geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak. Adaylar, sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğünün https://www.egm.gov.tr internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığı'nın http://www.pa.edu.tr internet sitesinden TC kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek.
Polis Akademisi Başkanlığı POMEM Giriş Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olduğu, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacaktır. 

SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA