27.DÖNEM POMEM SONUÇLARI...

24 Eyl 2021 |

27.DÖNEM POMEM SONUÇLARI...

27.DÖNEM POMEM SONUÇLARI İÇİN TARİH BELLİ OLDU MU?27.DÖNEM POMEM SONUÇLARI İÇİN TARİH BELLİ OLDU MU?


27. Dönem POMEM sonuçlarında son durum için araştırmalar devam ediyor. 8 bin polis alımı için mülakata girmeye hak kazanan adaylar ,27. dönem POMEM mülakatlarının değerlendirilmesini bekliyor ve sonuçlar için heyecan dorukta.


 Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacak olan POMEM sonuçları ne zaman açıklanacağı  konusunda henüz resmi bir açıklanma yapılmadı ...Sonuçların ne zaman açıklanacağına dair takvim belli olmadığı için adayların meraklı bekleyişi devam ediyor..


27. Dönem POMEM sonuçlarının Eylül ayı içinde  duyurulması bekleniyor...


SINAV SONUÇ LİSTESİNİN BELİRLENMESİ VE İLANI 


Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.
 Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.
Adayların eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adayların sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde eğitim-öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecektir. Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.