AKDENİZ ANEMİSİ, VERTİGO, İÇ KULAK TANSİYONU, KULAK ÇINLAMASI POLİSLİĞE ENGEL MİDİR

12 Şub 2020 |

AKDENİZ ANEMİSİ, VERTİGO, İÇ KULAK TANSİYONU, KULAK ÇINLAMASI POLİSLİĞE ENGEL MİDİR

POLİS OLMAYA ENGEL HASTALIKLAR NELERDİR? AKDENİZ ANEMİSİ POLİSLİĞE ENGEL MİDİR? BAŞ DÖNMESİ POLİSLİĞE ENGEL MİDİR,? Vertigo, Menier, Tinnitus rahatsızlığı olan kişiler Polis (Pomem, pmyo, pöh, paem, fyo), Çarşı ve Mahalle Bekçisi olabilir mi ?

Vertigo (Baş Dönmesi), Menier (İç Kulak Tansiyonu), Tinnitus (Kulak Çınlaması) Polisliğe Engel Midir ?

 

Vertigo, Menier, Tinnitus rahatsızlığı olan kişiler  Polis (Pomempmyopöhpaemfyo)Çarşı ve Mahalle Bekçisi olabilir mi ?VERTİGO (BAŞ DÖNMESİ)

 Hastanın dengesini sağlayamayacak şekilde başının dönmesini sağlayan bir rahatsızlık türüdür. Bu baş dönmesinin yanında kulak çınlaması, bulantı, kusma, terleme, görme bozukluğu, işitme kaybına da sebep olur.


MENİER (İÇ KULAK TANSİYONU) 

İç kulak tansiyonu olarak bilinen Meniere hastalığı baş dönmesi, kulakta dolgunluk hissi, çınlama ve işitme kaybına neden olur. Meniere (İç Kulak Tansiyonu )hastalığı şiddetli baş dönmesi, işitme kaybı ve kulak çınlamasının birlikte bulunduğu, ataklar halinde seyreden bir hastalıktır.


TİNNİTUS (KULAK ÇINLAMASI)

Tek başına hastalık sayılmayan Tinnitus kulak çınlaması durumudur,bunun nedeni ise işitme sistemindeki bir bozukluğun işaretidir.

 

Sağlık Yönetmeliği Maddesine Göre; 

Vertigo, menier, tinnitus ve kulağın diğer hastalıkları öğrenciliğe engeldir.

 

TALASEMİ(AKDENİZ ANEMİSİ)


Talasemi taşıyıcılığı (talasemi minör) sağlam kabul edilir.