ASKER OLAN ADAYLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

15 Mar 2023 |

ASKER OLAN ADAYLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

ASKERLİK YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİREN ADAYLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

7179 Sayılı Askeralma Kanununun 11. maddesi gereği, askerlik yükümlülüğünü yerine getirirken Polis Eğitim ve Öğretim kurumlarına giriş sınavlarını kazanan adayların, tabi oldukları askerlik hizmet süresini tamamlamadan geçici terhis işlemlerinin yapılması mümkün olmamaktadır.
Bu kapsamda, 29. Dönem POMEM Giriş Sınavını asıl olarak kazanan adaylardan, intibak eğitiminin başlayacağı 20 Mart 2023 tarihi itibarıyla, 7179 Sayılı Askeralma Kanununa göre Askerlik yükümlülüğünü yerine getirmekte olan (yedek subay, yedek astsubay, erbaş ve er) adayların ekteki dilekçeyi eksiksiz şekilde doldurarak 20 Mart 2023 tarihi saat 17.00’ye kadar askerlik yaptığı birimden Polis Akademisi Başkanlığımıza üst yazı aracılığıyla (Muhtemel terhis tarihleri üst yazıda belirtilecektir.) göndermeleri gerekmektedir.

Dilekçeyi gönderen adayların POMEM Müdürlüklerine planlamaları, aynı şartları haiz bir sonraki POMEM eğitim programına terhislerine müteakip yapılacaktır. Belirtilen tarihler arasında dilekçe göndermeyen adaylar, adaylık haklarından feragat etmiş sayılacaktır.

Adayların bundan sonraki gelişmeleri www.pa.edu.tr adresinden takip etmeleri gerekmektedir

Dilekçeyi indirmek için tıklayınız.