KAHRAMAN POLİS MEMURU

08 Oca 2019 |

KAHRAMAN POLİS MEMURU

Polis memuru Burak Ökten'in kendi hayatını tehlikeye atarak buz gölüne girerek Van- Özalp karayolu üzerinde bulunan Sıhke Gölü'nde yiyecek aramak için dolaşan sahipsiz yavru köpek kurtardı

KAHRAMAN POLİS MEMURU VAN'DA BUZ TUTAN GÖLÜ KIRARAK İÇİNE GİRDİ 

YAVRU KÖPEĞİN HAYATINI KURTARDI

Van- Özalp karayolu üzerinde bulunan Sıhke Gölü'nde yiyecek aramak için dolaşan sahipsiz yavru köpek, 2 gün önce buzun kırılması sonucu suya düştü. Düştüğü yere sıkışan ve hareket edemeyen yavru köpeği görenler kurtarılması için Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne haber verdi. Olay yerine giden veteriner hekimler kıyıdan 150 metre ileride bulunan köpeğe müdahale edemeyince polisi aradı. Köpeği kurtarmak için göle gelen Emniyet Müdürlüğü Dalgıcı Polis Burak Ökten, suya girerek buzları kıra kıra köpeğe ulaştı. Soğuk ve açlıktan yorgun düşen köpeği alarak kıyıya getiren Ökten, köpeği veteriner hekimlere teslim etti. Kıyıda hazır bulunan ekipler köpeği alarak hayvan ambulansıyla Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine götürerek tedavi altına aldı.

?2 gündür Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altında bulunan yavru köpek, yapılan yoğun bakım sonucu sağlığına kavuştu.

Polis memuru Burak Ökten,kahramanca buz tutan gölü kırarak kurtardığı yavru köpeğe 'Buz' adını koyarak yavru köpeği sahiplendi. Kahraman Polisimizin bu hareketinden sonra aklımıza Bakan Soylu'nun iki gün önce özel harekat mezuniyetinde söylediği; "İYİ POLİS, İYİDİR" sözleri geldi. 

Polis memuru Burak Ökten'in kendi hayatını tehlikeye atarak buz gölüne girerek bir canı kurtarması içimizi ısıttı. Güvenliğimiz için güvenliğini düşünmeden tehlikeye atan birileri var...


YAVRU KÖPEĞE 'BUZ' ADINI VERDİ 

Köpeğin sağlığına kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen ve köpeğine 'Buz' ismi verdiğini belirten Polis Memuru Ökten, ''Sudan çıktığında açıkçası yaşayacağından çok ümidimiz yoktu. Çok baygın bir haldeydi. Hocalarımızın büyük özverisi ile hayata döndü. Olayı çok hatırlamak istemiyoruz ama köpeğin adını 'Buz' koyduk. Yakışacağını düşünüyorum. Tüm halkımız ve hayvanseverler adına Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi personeline ayrıca hocalarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.


Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Veterineri Şah İsmail Bilge'den POLİS MEMURUNA TEŞEKKÜR

Yapılan tedavilerin ardından yavru köpeğin kurtarıcısı polis tarafından sahiplenmesinin kendilerini çok memnun ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Veterineri Şah İsmail Bilge, ''Bölgenin en büyük hayvan bakım rehabilitasyon merkezine sahibiz. Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı ve Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri olarak köpeğin yeniden hayata döndürülmesi noktasında özverili bir çalışma gerçekleştirdik. Akşam saatlerinde çok şükür kalp atışlarını normale çevirdik. Polis memuru Burak Bey'e duyarlığından ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum. Olay gecesi bizi arayarak köpeği sahiplenmek istediğini söyledi. Bizde uygun gördüğümüz için sahiplendirmeyi yaptık'' dedi.


YAZAN: TUĞBA KOÇ
(ELİT AKADEMİ ANTRENÖRÜ)