MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI NAM VE HESABINA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİNE ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ 2'NCİ SEÇİM AŞAMALARI SONUÇ DUYURUSU

11 Eyl 2021 |

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI NAM VE HESABINA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİNE ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ 2'NCİ SEÇİM AŞAMALARI SONUÇ DUYURUSU

Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adayların (Ankara ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanan tüm adaylar) ikinci seçim aşamaları 08-09 Eylül 2021 tarihlerinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı/ANKARA sınav merkezinde icra edilmiştir.

Değerli Adaylarımız;
1. Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adayların (Ankara ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanan tüm adaylar) ikinci seçim aşamaları 08-09 Eylül 2021 tarihlerinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı/ANKARA sınav merkezinde icra edilmiştir. 
2. Sağlık raporu işlemleri devam etmektedir. "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" veya "DİĞER FAKÜLTELERDE ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kararlı sağlık raporu alan adaylar kayıt hakkı elde edeceklerdir.
3. "DİĞER FAKÜLTE ASKERİ ÖĞRENCİ OLAMAZ" kararlı rapor alan adayların hak kaybına uğramamaları için "2021 YKS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZUNU" dikkatle okumaları ve alt tercihlerine yerleşebilme, ek yerleştirme hakkı verilmesi ve bir sonraki yıl yerleşememiş aday olarak değerlendirilmeleri için kılavuzda belirtilen esaslara göre ÖSYM Başkanlığı'na dilekçeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
4. Adayların eksik evrak olması halinde işlemlerini kolayca tamamlamaları için kayıt yaptırmaya gelirken e-devlet şifrelerini bilmeleri gerekmektedir.
5. Adayların üniversiteye kesin kayıt işlemleri intibak eğitimi sonunda yapılacak olan yemin töreni sonrasında yapılacaktır.


2'NCİ SEÇİM AŞAMALARI SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


SBÜ_YERLEŞTİRME_DUYURUSU indirmek için tıklayınız.