Polis alımı başvurusu ne zaman duyurulacak? Tarih detayı verildi mi?

10 Eyl 2018 |

Polis alımı başvurusu ne zaman duyurulacak? Tarih detayı verildi mi?

Polis alımı başvurusu akademinin yapacağı izah merak ediliyor.

Polis alımı başvurusu akademinin yapacağı izah merak ediliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde meydana gelen eksikliklerin ardından 13 bin polis alımı konusu karara bağlanmış ve Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Peki, bu duyurunun ardından polis alımı başvurusu ne vakit ve nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

TOPLAM 20 BİN POLİS ALIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

KHK'ya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında bir hususi harekat başkanı, 3 hususi harekat reis yardımcısı, bin komiser muavini, 2 bin polis memuru olmak üzere yekün 3 bin 4 kadro oluşturuldu. Genel Müdürlüğün taşra teşkilatına ise 8 hususi harekat müdürü, bin 500 komiser muavini, 20 bin polis memuru, 7 bin 500 çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere yekün 29 bin 8 kadro ihdas edildi. Böylece, Emniyet Genel Müdürlüğüne yekün 32 bin 12 kadro verildi.

Polis alımı müracaat ekranı, yakın vakit içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından erişime açılacak. 

ÖNLİSANS MEZUNU POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE ALINACAK

Toplam kontenjanın yüzde 20'sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda önlisans mezunu, Polis Iş Eğitim Merkezlerine alınabilecek.

EMNİYET TEŞKİLAT KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Emniyet Teşkilat Kanunu'nda değişiklik Emniyet Teşkilat Kanunu'nda yer saha "Görev Unvanları" başlıklı sütuna, "Polis Akademisi Başkanı İbaresi"nden sonra gelmek üzere "Özel Harekat Başkanı" ibaresi, "Polis Akademisi Reis Yardımcısı" ibaresinden sonra gelmek üzere "Özel Harekat Reis Yardımcısı" ibaresi gelmesi ve "Havacılık Müdürü" ibaresinden sonra gelmek üzere "Özel Harekat Müdürü" ibaresi eklendi.

ÖZEL HAREKAT ALIMLARI İÇİN 1. YEDEKLER BELİRLENDİ

Polis Akademisi Başkanlığı, 19. devre hususi harekat alımları için yedek namzet planlamasını duyurdu. İşte, yedek adayların listesi ve duyurunun tam metni;

"19. Devre POMEM 1.yedek namzet yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. 19. Devre polis iş eğitimi için Polis Iş Eğitim Merkezlerine Özel Harekat branşlı polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan asıl adaylardan 863 adayın yerine yedek namzet planlaması yapılmıştır.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar ile ilgili olarak adaylara posta yoluyla veya öbür iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.
Bundan sonra yapılacak yedek planlamaları için adayların Başkanlığımızın http://www.pa.edu.tr internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir. 

Tüm adaylara ilanen duyurulur."

ÖZEL HAREKAT YEDEK LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İLK ALIM 13 BİN KİŞİYİ KAPSAYACAK

Polis Akademisi Başkanlığı, 13 bin Lisans ve Ön Lisans adaylarının değerlendirileceği duyuru, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından şu şekilde gerçekleştirildi;

Polis Akademisine bağlı Polis Iş Eğitim Merkezlerine 21. Devre için lisans mezunlarından 10.000 erkek, 1.000 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 13.000 talebe adayı alınacaktır.

Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak olan online müracaat tarihleri ve adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar müracaat tarihinden evvel aynı sitede daha sonra açıklanacaktır.