POLİSLİK MÜLAKATLARINDA FİZİKİ YETERLİLİK PARKUR SINAVI

09 Eyl 2018 |

POLİSLİK MÜLAKATLARINDA FİZİKİ YETERLİLİK PARKUR SINAVI

Polis Alımlarında Adayların Fiziki Yeterlililklerini Ölçmek İçin Yapılan Spor Mülakatlarıdır. Halk Arasında Pomem Parkuru Pöh Parkuru Olarak Da Bilinmektedir.

Polis Alımlarında Adayların Fiziki Yeterlililklerini Ölçmek İçin Yapılan Spor Mülakatlarıdır. Halk Arasında Pomem Parkuru Pöh Parkuru Olarak Da Bilinmektedir. Son Yapılan Alımlarda Pöh Parkuru Diğer Polis Alımlarındaki Parkur Mülakatlarına Göre Daha Zordur.
Pöh Parkuru: Puan Ve Fiziki Yeterlilik İstasyonları Farklıdır. Toplam 9 İstasyondan Oluşur. Barfiks, Paralel Barda Yürüme, Denge Aletinden Geçiş Gibi Adayları Zorlayıcı Etaplardan Oluşmaktadır. Bu Parkuru Başırı İle Tamamlamak İsteyen Adaylar Pomem Kurslarına Katılmak Zorundadır.
Paem - Pomem -Pmyo Alımlardında Uygulanacak Olan Fiziki Yeterlilik Parkurunda Erkek Adaylar 39 Sn Tam Puan, Bayan Adaylar 43 Sn Tam 100 Puan Alırlar.
U Uygulamanın Bundan Sonraki Alımlarda Da Devam Edeceği Beklenmektedir.
Böylece Fiziki Parkurun Zorluk Derececsi Artmış Oluyor Ve Hazırlık Yapmayan Adayların Parkuru Geçme Şansları Da Çok Düşük Olmaktadır.
Parkur Öncesi Çalışma Yapan Adayların Başarı Opranı Daha Yüksek Olmaktadır.
Polis Akademisi Bu Yöntemle Artık Gerçek Anlamda Fiziki Yeterliliğe Sahip Adaylarla Çalışmak İstiyor. Hazırlıksız Gidip Puan Alma Devri Tamamen Kapnamış Oldu Değişiklikle.