POMEM YAŞ ŞARTI DEĞİŞİYOR MU ?????

POMEM YAŞ ŞARTI DEĞİŞİYOR MU ?????

3 Ocak 2019,Perşembe POMEM YAŞ ŞARTI DEĞİŞİYOR MU ?????

POMEM - PÖH YAŞ ŞARTI DEĞİŞİYOR MU?

Merhab arkadaşlar bu yazımda size polis adaylarının "yaş" maduriyetinden bahsedeceğim.

Geçtiğimiz Günlerde   10.000 Kişilik Polis Alımı Başvuruları Yapıldı.2018 Yılı Yaş Şartı Aynen Şöyle ; " 31 Aralık 1989 Sonrası Doğmuş Olmak ( 30 Yaşından Gün Almamış Olmak ) Şeklinde.

Buradaki 31 Aralık İbaresi Ve 30 Yaşından Gün Almamak İfadeleri Çelişmektedir.
Bu Yönetmeliğe Göre 2018 Mart Ayında Alım İlanı Gelen 22. Dönem Pomem Başvuru Süresinde,  28 Yaşında Bir Aday 30 Yaşında Kabul Edildi.
Şöyle Anlatayım ; 31.12.1989 Yılında Doğmuş Bir Aday Sınava Başvuru Yapabiliyor. Ama 30.12.1989 Yılında Doğmuş Bir Aday Başvuru Yapamıyor.

Polis Akademisi İçin 2018 Yılında Alımı Yapılan Paem Ve Pmyo 'Da 31 Aralık Detayı Düzeltilerek 1 Ocak Yapılmıştır.
Fakat Pomem Yaş Şartında Bir Değişikliğe Gidilmemiş Binlerce Aday Mağdur Edilmiştir.

Polis Akademisinin, Eylül Ayında Yaptığı Paem Ve  Pomem Alımlarından Paem Sınavına Başvuru Yapan Bir Aday Aynı Ay İçinde İlanı Gelen Pomem Sınavına Başvuru Yapamamıştır. Aynı Kurumum Paem Alımına Göre 29 Yaşında Olan Aday,  Aynı Kurumun Aynı Ay İçinde İlanını Yayınladığı Pomem Sınavına Göre 30 Yaşında Kabul Edilmiş Ve Sınava Başvurusu Kabul Edilmemiştir. Pomem Yaş Şartı 2015 Yılındaki Düzenleme Sonrası Bu Mağduriyeti Adaylara Yaşatmıştır. Ve Bugün Adaylar 01.01.1986 32 Yaşını Doldurmamış Olarak Yapılacak Bir Düzenlemeyi Geriye Dönük Bir Düzeltme Olarak Talep Etmektedirler. Bir Kereye Mahsus Bir Alım Dahi Olsa Adaylar Sınav Olma Haklarının İadesini Talep Ediyorlar.

Bakanlığın Diğer Alımlarında Yaş,  Sınavın Yapıldığı Yılın Ocak Aynının 1'i Baz Alınarak 30 Yaşından Gün Almamak Şeklindedir.

Yine,  Bekçilik İçin Alım Şartları Değişti Ve Yaş Şartı 31 Yaşından Büyük Olmamak Şeklinde. Belirtilen Koşullarda ( 01.01.1986 ) Düzenlemenin Pomem İçinde Yapılmasını Talep Ediyorlar.

Haziran Seçimleri Öncesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beyefendi Gazete Ve Tv Haberi Kanalında Gençlere Yaşı Yükselteceğini Söyleyerek Beklemelerini Söylemişti.

Mhp İstanbul Milletvekili Arzu Erdem İse Gençlere,  Devlet Bahçeli'nin Talimatları Doğrultusunda Pomem Yaşını 32 Yapacaklarını Sosyal Medya Üzerinden Dile Getirmişti.

Türkiye'nin Dört Bir Yanından Pomem Yaş Mağduru Gençler Twitter Da Buluştu . Günlerce Türkiye Gündeminde Seslerini Duyurmaya Çalıştılar.

En Son 10 Ekim 2018 Tarihinde Ak Parti Milletvekilleri Pomem Yaş Şartına Dikkat Çekerek Düzenleme Tekliflerini Meclise Sunmuştu. Düzenlemede Pomem Yönetmeliğindeki Yaş Kısmı " İçişleri Bakanlığınca Verilecek Karara Göre Belirlenecektir " Diyor. Pomem Yönetmeliği Daha Önce Kanunla Değişim Yapıldığı İçin Kanunla Düzenlenebilirdi. Bu Yeni Değişiklik İle İçişleri Bakanlığı Dilediği Taktirde Yönetmelikte Düzenleme Yapabilir.

Şimdi Gençler İçişleri Bakanımızdan Gelecek Müjdeyi Bekliyor.

YAŞ ŞARTININ DÜZELECEĞİNE YÖNELİK SAYIN BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLUNUN
SEÇİM ÖNCESİ !!! VERDİĞİ ROPÖRTAJI İZLEYEBİLİRSİNİZ...