Uzaktan Eğitime katılacak Başpolis ve Kıdemli Başpolis Memurlarının DİKKATİNE!

16 Oca 2021 |

Uzaktan Eğitime katılacak Başpolis ve Kıdemli Başpolis Memurlarının DİKKATİNE!

Başpolis ve Kıdemli Başpolis Memurların Uzaktan Eğitim Açıklaması

Emniyet Teşkilatında görevli Başpolis Memurları ile Kıdemli Başpolis Memurlarının Komiser Yardımcılığı rütbesine yükselmesine ait iş ve işlemler, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunun Geçici 29.  Maddesi hükmü doğrultusunda 10/01/2019 tarihli Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarının İlk Derece Amirlik Eğitimine Giriş Şartları, Sınav ve Eğitimine İlişkin Usul ve Esaslar çerçevesinde yürütülmektedir.

Bu doğrultuda; Bakanlık Onayı ile yapılması uygun görülen Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memurlarından İlk Derece Amirlik Eğitimi Sözlü Sınavları 28 Eylül-09 Ekim 2020 (04 Ekim 2020 hariç) tarihleri arasında tamamlanmış olup, sözlü sınav sonuçları 31.12.2020 tarihinde açıklanmıştır. Sınavda başarılı olan personel 18-31 Ocak 2021 tarihleri arasında uzaktan eğitime tabi tutulacaklardır.

Uzaktan Eğitime katılacak adayların eğitim programına girişlerde herhangi bir problem yaşamamaları için sunumda belirtilen işlemleri yapmaları ve sunumu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.SUNUM İÇİN TIKLAYINIZ