POLİSLİK - PÖH

PÖH başvuru şartları nedir ?

2016 Yılında 671 Kyk İle Pöh Alımı Şartlarında Esneme Olmuştur. En Az Lise Ve Dengi Okul Mezunu Olanlar 18-27 Yaş Arası Sağlık Şartlarını Taşıyan Erkek Adaylar Başvuru Yapabiliyor. Son Dönemde Bayan Kontenajnına Da Yer Verileceği Beklenmektedir.

Polislik Mülakatlarında Fiziki Yeterlilik Parkur Sınavı

Polis Alımlarında Adayların Fiziki Yeterlililklerini Ölçmek İçin Yapılan Spor Mülakatlarıdır. Halk Arasında Pomem Parkuru Pöh Parkuru Olarak Da Bilinmektedir. Son Yapılan Alımlarda Pöh Parkuru Diğer Polis Alımlarındaki Parkur Mülakatlarına Göre Daha Zordur.
 
Pöh Parkuru: Puan Ve Fiziki Yeterlilik İstasyonları Farklıdır. Toplam 9 İstasyondan Oluşur. Barfiks, Paralel Barda Yürüme, Denge Aletinden Geçiş Gibi Adayları Zorlayıcı Etaplardan Oluşmaktadır. Bu Parkuru Başırı İle Tamamlamak İsteyen Adaylar Pomem Kurslarına Katılmak Zorundadır.
 
Paem - Pomem -Pmyo Alımlardında Uygulanacak Olan Fiziki Yeterlilik Parkurunda Erkek Adaylar 39 Sn Tam Puan, Bayan Adaylar 43 Sn Tam 100 Puan Alırlar.
 
U Uygulamanın Bundan Sonraki Alımlarda Da Devam Edeceği Beklenmektedir.
 
Böylece Fiziki Parkurun Zorluk Derececsi Artmış Oluyor Ve Hazırlık Yapmayan Adayların Parkuru Geçme Şansları Da Çok Düşük Olmaktadır.
 
Parkur Öncesi Çalışma Yapan Adayların Başarı Opranı Daha Yüksek Olmaktadır.
 
Polis Akademisi Bu Yöntemle Artık Gerçek Anlamda Fiziki Yeterliliğe Sahip Adaylarla Çalışmak İstiyor. Hazırlıksız Gidip Puan Alma Devri Tamamen Kapnamış Oldu Değişiklikle