Ceylanpınar'da sporculara kurs

10 Eyl 2018 |

Ceylanpınar'da sporculara kurs

Şafak SAĞ/CEYLANPINAR (Şanlıurfa), (DHA)- SPOR mülakatı gerektiren mesleklere hazırlanan Ceylanpınarlı gençler, Ceylanpınar Belediyesi'nin açtığı kurslarla hazırlanıyor.

Şafak SAĞ/CEYLANPINAR (Şanlıurfa), (DHA)- SPOR mülakatı gerektiren mesleklere hazırlanan Ceylanpınarlı gençler, Ceylanpınar Belediyesi'nin açtığı kurslarla hazırlanıyor.

Daha evvel açılan kurslarla onlarca genci hayaline kavuşturan Ceylanpınar Belediyesi, Mart ayında yapılacak POMEM alımları öncesinde gençlerin hazırlanmasında aka emek sarf ediyor. Ceylanpınar Belediyesi tarafından Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslara gençler teşvik edilirken sınavlara hazırlanan gençler de bu kurslar sayesinde istedikleri mesleğin kapılarını açmış oluyor.

Farklı branşlardaki sınavlara uzman eğitmenler gözetiminde hazırlanan öğrenciler Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Polislik (PMYO-POMEM-PAEM9), Uzman Çavuşluk, Özel Harekat, Gardiyanlık gibi spor mülakatı gerektiren sınavlara da ön hazırlık yaptılar. Ülkenin bir fazla yerinde ücretli olan kurslar, Ceylanpınar Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenleniyor. Daha evvel maddi imkansızlıklar nedeniyle ilgili kurslara katılamayan Ceylanpınarlı gençler, Ceylanpınar Belediyesinin teşvik ve maddi katkılarından sonra kurslara yoğun alaka gösteriyor.

Daha evvel sadece üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olanların girebildiği POMEM (Polis Iş Eğitim Merkezleri) sınavlarına yönetmelik değişti. İçişleri Bakanlığı gelen yoğun talep üzerine POMEM (Polis Iş Eğitim Merkezleri) sınavlarına artık üniversitelerin 2 yıllık eğitim veren iş yüksekokullarından mezun olan önlisans mezunlarını da alacak. Mart ayında başlayacak olan POMEM başvuruları öncesi ilçede hayallerine kavuşmak isteyen birçok genç Ceylanpınar Belediyesi tarafından Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslara akın etmeye başladı. Antrenör İbrahim Özgün ve yardımcıları Halil Topkan, Mehmet Dursun ve İbrahim Çelik'in önderliğinde kurslara hazırlanan gençler sınavlarda aka bir başarı elde ederek Ceylanpınar'ın göğsünü kabartıyor.

Antrenör İbrahim Özgün, POMEM alımlarında lisans mezunu şartının kaldırılmış olmasından ötürü kurslara akın olduğunu anlatım etti. Özgün, " Biz burada maddi imkansızlıklar yüzünden kurslara gidemeyen öğrencileri hayallerindeki mesleğe hazırlıyoruz. Birçok gencimiz bir an öne hayata atılmak istiyor ancak maddi imkansızlıklardan ötürü bu kurslara gidemiyordu. Ceylanpınar Belediyesi ve Sayın Başkanımız Menderes Atilla sayesinde bu kurslara katılan her 3 gençten 2'si hayallerindeki mesleğe hazırlandı. Bünyemizde sınava hazırlanan 13 gencin 10'ü spor mülakatında başarılı oldu ve biz yüzde 85'lik bir başarı sağladık. Hatta bu kurslarda hazırlanıp mesleğe atılan ve evlenen arkadaşlarımız bile oldu. Şu anda 100'e yakın öğrencimiz var ve Bundan sonra da kurs için kayıtlarımız kaldığı yerden devam ediyor. Özellikle POMEM alımlarında lisans şartının kaldırılmış olmasından ötürü öğrenciler adeta kurslarımıza akın ediyor. Bize ve gençlerimize böyle bir imkanı hazırlayan kıymetli Sayın Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya da teşekkür ediyorum" dedi.