Karaman GHSİM'den polis olmak isteyen gençlere ücretsiz kurs

10 Eyl 2018 |

Karaman GHSİM'den polis olmak isteyen gençlere ücretsiz kurs

KARAMAN Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) açtığı ücretsiz hususi kabiliyet kursları ile polis olmak isteyen gençleri sınavlara hazırlıyor.

KARAMAN, (DHA) - KARAMAN Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) açtığı ücretsiz hususi kabiliyet kursları ile polis olmak isteyen gençleri sınavlara hazırlıyor.  

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, "İlimizde gençlerin polis hususi harekat sınavlarına yönelik il müdürlüğümüze yoğun bir talebi olmuştu. Bizlerde bu yönde gelen talepleri karşılayarak, gençlerimizin bu sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak amacıyla böyle bir karar aldık. Ücretsiz kurslarımıza katılan gençlerimizin birçoğu aldıkları eğitimlerle girdikleri fiziki yeterlilik sınavlarında başarılı olarak polis olma hayallerini gerçekleştirdiler. Bu başarı bizler için gurur kaynağı oldu. Şuanda ise Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavlarına hazırlanan gençlerimiz için böyle bir çalışma başlattık. Çalışmalarımız hafta içi her gün saat 13.00 ile 15.00 arasında Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu'nda devam ediyor. Polis olmak isteyen bütün gençlerimizi ücretsiz kurslarımıza bekliyoruz" dedi.