PAEM BAŞVURULARI BAŞLADI

16 Eyl 2023 |

PAEM BAŞVURULARI BAŞLADI

2023 YILI 6. DÖNEM PAEM LİSANS MEZUNU ADAYLARIN GİRİŞ SINAVI ÖN BAŞVURU DUYURUSU YAYIMLANDI

2023 YILI 6. DÖNEM PAEM LİSANS MEZUNU ADAYLARIN GİRİŞ SINAVI ÖN BAŞVURU DUYURUSU

 

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı PAEM Müdürlüğüne ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2022 ve 2023 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından P3 puan türünden en az (75.000) ve üzeri puan alanlar arasından aşağıda belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla  örgün eğitim veren üniversitelerden lisans mezunu (400) erkek, (100) kadın aday  olmak üzere toplam (500) öğrenci alımı yapılacaktır.
Adaylar, 18-22 Eylül 2023 tarihleri arasında https://ais.pa.edu.tr/ adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak son başvuru tarihi olan 22 Eylül 2023 Cuma Günü saat 17.00’a kadar Aday Belirleme Ön Başvurularını yapabileceklerdir.
  2023 Yılı 6. Dönem PAEM Lisans Mezunu Adayların Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için başvuru ücret ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacaktır.
 Sınavlarda başarılı olarak Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören ve iki yıl süreli eğitimin sonunda başarılı olan adayların komiser yardımcısı olarak atamaları yapılacaktır.
 Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.
 Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur.


ADAY BELİRLEME ÖN BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ YAKINI DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYINIZ
EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ
BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ. (18 Eylül 2023 tarihinde aktif olacaktır.)