MSB 30 BİN PERSONEL ALACAK

28 Mar 2023 |

MSB 30 BİN PERSONEL ALACAK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bu yıl bakanlık bünyesinde toplam 30 bin 62 personel alacağız" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar"Bu yıl bakanlık bünyesinde toplam 30 bin 62 personel alacağız" dedi. Bakan Akar ayrıca Suriye'de PKK'lı teröristleri taşırken düşen helikopter ile ilgili olarak "Teröristlere helikopter de verseler, bunları desteklemeye devam da etseler bunların çabaları beyhude" ifadelerini kullandı.

 

Bakan Akar, savunma ve güvenlik konularındaki diğer değerlendirmelerinin yanı sıra personel temini konusunda da açıklamalarda bulundu.

Savunma ve güvenlik açısından personel temininin önemine vurgu yapan Akar, şunları kaydetti:

"Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Subay, astsubay, devlet memuru, işçi, askeri öğrenci ve sözleşmeli er alımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan'da yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmaları başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Milli Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde ve ülkemizin savunma ve güvenliğinde görev almaya davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir gelecek olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz."